Про це в ефірі 24 Каналу сказав міський голова Львова Андрій Садовий.

"Насправді є на сьогодні можливість фінансування з двох міжнародних інституцій – це Європейський банк реконструкції та розвитку та Європейський інвестиційний банк. Є проектні напрацювання, зроблені на сьогоднішній день, є компанія "Іджіс", яка аналізує весь цей об’єм, який був зроблений. В принципі ми в цьому році плануємо почати будівельні роботи для того, щоб оперативно цей завод збудувати", – розповів Садовий.

Читайте також: Є проблема політичного сміття в Києві, – Садовий

Від додав, що це робиться для привабливості міста для туристів, кількість яких зростає. Садовий також зазначив, що він хоче втілити у Львові проект Zero Waste – максимальне сортування сміття і мінімізація відходів.

Щодо ділянки, де збудують сміттєпереробний завод, Садовий сказав, що вже є певні напрацювання Однак, мер Львова не захотів озвучувати цю інформацію, щоб "не робити подарунок своїм опонентам".

У нас є вже напрацювання. І тут, власне, французи фіналізують своє рішення. І я думаю, що буквально найближчим часом ця інформація стане публічною. Тобто ми в цьому році починаємо будувати, крапка,
– наголосив мер Львова.

Він додав, що на території Яворівської Сірки нічого не будуватимуть. Експерти роз’яснили, що там заборонено ставити такі об’єкти, адже поруч є санаторій "Шкло" та озеро.

Читайте також: Ситуація з відходами по всіх містах є критичною, – Садовий

Нагадаємо, 15 травня міський голова Львова Андрій Садовий повідомив, що місто стоїть за крок до оголошення надзвичайного стану – назбиралося 7 тисяч тонн відходів, які нікуди вивозити.