На згадку про справи минулого століття тут розташувався філософсько-теологічний факультет, де й проводять богослужіння. Втім, більшість кімнат заповнена студентами. Резиденція митрополитів — один із семи українських об'єктів, внесених до спадщини ЮНЕСКО. Це означає, що будівля є культурною цінністю, важливою для всього людства.

Від видатної архітектури в Україні перенесемось до не менш яскравої архітектури Польщі. У цій країні тринадцять об'єктів зі списку світової спадщини ЮНЕСКО. І один з них — будівля у Вроцлаві з претензійною назвою Зала століття. Поляки ще називають її Народна зала. Споруду звели понад 100 років тому як виставковий центр. За весь час існування свого призначення Зала століття не змінила — це досі виставковий центр. Правда, нині це ще й спортивний комплекс та концертний майданчик. Народна Зала була сміливим, як на 20-те століття, рішенням архітекторів. Вона — один із першопрохідців серед залізобетонних конструкцій.

Центр міста Замостя, Люблінського воєводства Польщі — у переліку світової спадщини ЮНЕСКО. Акуратні будиночки та горду ратушу звели за якихось 20 років у 16-му столітті. Але найцікавіше, що з того часу вигляд центру не змінився. Культурологи всього світу тому й звернули увагу на Замостя, бо там ренесансна краса збереглася такою, якою її і задумували архітектори 400 років тому.

Центр Львова теж у світовій спадщині ЮНЕСКО. І мова не тільки про площу Ринок. Організація визнала надбанням людства набагато більшу частину Львова. Це площа Старий Ринок, де місто зародилось, проспект Свободи, гуляючи яким побачите Оперний театр. І звісно, це Високий Замок — найвища точка з ідеальною панорамою.