"Тунель кохання", Рівненщина

Це місце є дуже популярним серед туристів і ви про нього точно чули бодай раз. Щороку "Тунель кохання" відвідують понад 20 тисяч туристів з України та з-за кордону. Він приваблює мандрівників не лише казковим виглядом, але й містичною історією.

Цікаво! Що подарувати хлопцю на День святого Валентина: ідеї на 14 лютого, які сподобаються коханому

Існує дві версії виникнення "Тунелю кохання":

  • ​Раніше на місці тунелю була залізниця, її колії залишилися і зараз. З часом гілкою перестали користуватися, а поруч побудували нову залізничну розв'язку. Про стару гілку забули. Однак згодом дерева природнім шляхом обросли колію та утворили довгий тунель.

Тунель кохання Рівненщина
"Тунель кохання" на Рівненщині / Фото: Pinterest

  • Друга версія більш прагматична і виключає будь-яку містику. Припускають, що за радянських часів там була військова база. Аби сховати її від сторонніх очей, навколо колії посадили ліс. Потім його перестали обрізати і він розрісся у зелений тунель.

У будь-якому випадку, "Тунель кохання" залишається одним з найромантичніших місць України. Він розташований у Клевані, що на Рівненщині, і веде до Оржева ідеальною прямою лінією довжиною у 4 кілометри.

Як доїхати до "Тунелю кохання": спершу треба доїхати до Рівного потягом чи власним авто. Далі радимо сісти на потяг до Клевані за напрямком "Київ – Ковель". Дорога займе лише 22 хвилини! Також можна доїхати автобусом до Клеваня. Маршрутки "Луцьк – Рівне" відправляються майже щопівгодини. Коли ви будете у Клевані, до "Тунелю кохання" можна дійти пішки за 25 хвилин або ж взяти таксі.

Існує повір'я, що закохані у цьому місці можуть загадати будь-яке бажання. Якщо їхнє кохання справжнє, то бажання обов'язково здійсниться.

Тунель виглядає по-своєму привабливо кожної пори року. Тож, особливо підбирати сезон не обов'язково.

Дивіться фото: "Тунель кохання" у різні пори року / Фото: Pinterest

Замок Радомисль, Житомирщина

Чарівний замок Радомисль ще з XVII століття стоїть між двома водоспадами, з одного боку омивається водами річки Мики, а з іншого – величезним озером. Комплекс складається з готелю, музею, парку та приміщень для урочистих церемоній. Ще у 1612 році на місці замку була папірня – це укріплена фабрика з виробництва паперу для друкарні Києво-Печерської лаври.


Чарівний замок Радомисль / Фото: Bartosh Photography

У замку є єдиний у світі музей української домашньої ікони з експозицією "Душа України". Він налічує приблизно 5 тисяч образів і скульптур, створених у період з XVI по XX століття.

Як доїхати до замку Радомисль: спершу необхідно з Житомира або Києва дістатися до міста Радомишль, вказівники вас приведуть до самої пам'ятки. Якщо ж ви бажаєте спростити собі життя, то до замку ви зможете дістатися на таксі.

Дивіться фото вражаючого замку Радомисль / Фото: Bartosh Photography

Італійський дворик, Львів

Найзатишніший дворик у Львові розташований у Палаці Корнякта. Костянтин Корнякт – це грецький виноторговець, який переїхав з Молдавії до Львова. Завдяки своїм знанням та розуму він виявився просто незамінною людиною. Він навіть став особистим секретарем короля Сигизмунда II Августа, який згодом дарував дворянський титул.

Важливо! Що подарувати дівчині на Валентина: 10 цікавих та оригінальних ідей

У 1580 році Корнякт купив два будинки на площі Ринок, що стояли поруч, і наказав знести їх. Згодом на тому місці він звів будинок. І, звісно, родзинкою будинку став Італійський дворик.


Італійський дворик у Львові / Фото: Lookmytrips

Аби потрапити до Італійського дворика, треба придбати квиток. Він дає можливість прогулятися кожним з чотирьох залів будинку. У теплу пору року у дворику працює затишне кафе з кавою, чаєм та тістечками.

Кам'янець-Подільська фортеця, Хмельниччина

Сувора Кам'янець-Подільська фортеця вже кілька століть височіє на скелястому мисі між двома берегами річки Смотрич. Дослідники припускають, що фортеця існувала вже у X – XIII столітті. Це була важлива оборонна споруда виготовлена з дерева. Коли Кам'янець-Подільський захопила польська шляхта, фортеця стала оборонним пунктом Речі Посполитої. Дерев'яну споруду замінили на кам'яну.


Кам'янець-Подільська фортеця / Фото: Unsplash

У наші дні фортеця є родзинкою Кам'янець-Подільська та потужним туристичним центром. До складу комплексу входять фортечні мури та 12 башт. Кожна з них має свою назву та історію. Вночі Кам'янець-Подільська фортеця має особливо прекрасний вигляд.

Як доїхати до Кам'янець-Подільської фортеці: дістатись місця призначення можна будь-яким доступним транспортом: поїздом, автобусом чи електричкою. З Тернополя, Хмельницького та Чернівців регулярно курсують автобуси. Дорога до замку від автостанції займе не більше 20 хвилин. Для зручності можна взяти таксі.

Кам'янець-Подільська фортеця
Фортеця є родзинкою Кам'янець-Подільська / Фото: Unsplash

Софіївський парк, Умань

Національний дендрологічний парк "Софіївка" в Умані вражає масштабами та красою. Його заснував магнат Потоцький у 1796 році для своєї дружини Софії. Лише за шість років завдяки старанням архітекторів з'явився фантастичний парк. Кожна композиція та скульптура відсилає нас до міфів і легенд Стародавньої Греції, а сам парк є живою ілюстрацією до поем Гомера "Одіссея" та "Іліада".

Як доїхати до Софіївського парку: потягом або машиною до Умані. З центру місто до парку курсує громадський транспорт, хоча дійти можна і пішки.

Софіївський парк, Умань
Софіївський парк, Умань / Фото: Pinterest

А влітку 2019 року історичну частину унікальної пам'ятки оновили. Там встановили сучасні арт-об'єкти, світломузичні інсталяції та 3D-мапінг шоу. Словом, подивитися є на що! Радимо приділити парку щонайменше 4 години, аби обійти усі галявини, зазирнути у таємничі гроти та помандрувати на човні підземною річкою, а також покататися на пароплаві озером навколо острова Любові.

Більше про історію виникнення свята 14 лютого – читайте за посиланням.

Кохайте і будьте коханими!