Чернівці

Чернівці – місто, у якому 13 років тому зародився День вишиванки. На честь свята тут є традиція – дарувати мініатюрні сорочки новонародженим малюкам.

Читайте також: Символ єдності: як українська вишиванка перетворилася на зброю

Вишиванки у синьо-жовтих кольорах і прикрашені тризубами. "Щоб дівчинка росла справжньою українкою. Щоб знала, що в неї є такий оберіг, є підтримка, опора та турбота. Хотів би, щоб вона була завжди у цій вишиванці була усміхнена і щаслива", – прокоментував один із співзасновників цього дня Михайло Павлюк.

На Буковині немовлятам подарували вишиванки
На Буковині немовлятам подарували вишиванки

Львів

У Львові вже традиційно у вишиванки одягли античних богів. Нептун, Адоніс, Амфітріта та Діана красуватимуться у строях до п'ятниці. У вбранні є гуцульські мотиви, борщівський стиль.

У місті лева одягли у вишиванки статуї: фото

Одягли у строї й місцевих левів. Для найбільшого з них майстрині пошили мантію та оздобили її у стилі борщівської вишивки – чорними нитками.

А ще у місті створили вишиванкову карту України.

Карта, яка показує всю різноманітність українських вишиванок
Карта, яка показує всю різноманітність українських вишиванок

Одеса

А в Одесі близько сотні правоохоронців, зокрема нацгвардійці та поліцейські, утворили святкову сорочку. Автомобілі вишукували у формі вишиванки, а особовий склад утворив орнамент.

Живу вишиванку зняли з повітря. Біля пам'ятника Дюку грав оркестр Національної гвардії. Таке дійство зібрало чимало захоплених глядачів.

Дивіться відео: як поліція Одеси влаштувала флешмоб до Дня вишиванки

Вінниця

Вінничани також долучилися до всесвітньої акції до Дня вишиванки. На вулицях міста 16 травня можна побачити багато різноманітних сорочок. А жінки додають у волосся аксесуари – маки або інші квіти, щоб підкреслити урочистість сьогоднішнього дня. Елемент українського національного костюму можна побачити на будь-кому, від найменшого до найстаршого.

А студенти Івано-Франківського коледжу Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника влаштували перфоменс "Україно моя, вишиванко". Вони провели танцювальний флешмоб, у якому взяли участь 850 сіб.

Які вишиванки одягнули вінничани: фото

Івано-Франківськ

Франківчани теж не захотіли стояти осторонь цього свята. Там люди цілими сім’ями вбираються у національний одяг. Так, не зважаючи на похмуру і дощову погоду, в івано-Францівську можна побачити сотні людей у вишиванках та з усмішками на обличчях

Вишиті сорочки 16 травня одягнули франківські чиновники, судді, поліціянти, рятувальники, медики, вчителі, викладачі, студенти та школярі.

Які красиві вишиванки одягли жителі Івано-Францівська: фото

Закарпаття

У Мукачеві, що на Закарпатті, до Дня вишиванки влаштували флешмоб під назвою "Коло єднання". Жителі Мукачева, міський голова, директори шкіл, духовенство та школярі одягли вишиті сорочки, взялись за руки та встали навколо скульптурної композиції Кирилу та Мефодію.

Так, тримаючись, мукачівці заспівали гімн України.

Як пройшов флешмоб на День вишиванки у Мукачево: відео

Черкаси

Відсвяткували свято української вишиванки і працівники Черкаської міської ради. 16 травня вони разом із міським головою Анатолієм Бондаренком прийшли на роботу у вишиванках.

"Надзвичайно приємно сьогодні бачити велику кількість жителів нашого міста в українському національному одязі. Наша вишиванка – це генетичний код нації. У цей день хочеться побажати черкащанам не тільки яскравих кольорів на вишиванках, а й і яскравих барв у житті", – сказав міський голова.

День вишиванки у Черкасах: фото

Окрім того, у Черкасах у національних строях планують влаштувати навіть велопробіг. З нагоди свята у багатьох інших містах проведуть вишиванкові марші.

Що відомо про День вишиванки?Всесвітній День вишиванки відзначається щороку в третій четвер травня. Свято покликане популяризувати українську культуру і традиції. Вишита сорочка вважається одним з найбільш старовинних українських атрибутів. В історичних книжках можемо прочитати ствердження Геродота, який розповідав, що одяг скіфів був прикрашений вишивкою, а вони, як відомо, проживали на території сучасної України.

Кожен регіон України – незрівнянний у техніці виконання унікальних вишиванок. Кожна майстриня з різних місцевостей по різному використовували техніки вишивки, а особлива відмінність полягала саме в орнаментах. В кожній області можна прослідкувати свої, неповторні вишиванки.