Уже більше року Львів живе у сміттєвій блокаді. Практично щотижня до "високих печерських пагорбів" летять прохання про допомогу. У відповідь або насмішки, або порожні обіцянки, або красномовне мовчання.

Минулого тижня комісія надзвичайних ситуацій офіційно зверталася до Уряду, обласної адміністрації, РНБО. Коли ми інформуємо Голову Верховної Ради, Президента про надзвичайну ситуацію – ми отримуємо нуль офіційної реакції. Реакції нема. Таке враження, що місто Львів не існує. Йдуть якісь звинувачення, хамські висловлювання, але офіційної реакції, яка мала би бути, немає,
– заявив Андрій Садовий.

Читайте також: Садовий викрив цинізм Гройсмана

Сьогодні у Львові переповнено більшість сміттєвих майданчиків. Машин для вивозу відходів катастрофічно бракує, та ще й припинив роботу один із перевізників.

"На сьогодні 8,5 тисяч тонн сміття, яке не вивезено, є біля контейнерних майданчиків. Для цього нам необхідно 850 машин. Ці машини, які маємо, є критично малі. Компанія "AVE" сміття не вивозить. Жодної машини за вихідні не вивезено. Якщо порівняти динаміку п’ятниці та понеділка, то динаміка йде на погіршення", – розповіла заступник голови комісії з питань техногенно-екологічної безпеки Ірина Маруняк.

За словами медиків Львів впритул наблизився до спалаху кишкових інфекцій.

Ризик нанесення шкоди здоров’ю мешканцям таким високим, як сьогодні, ще не був. Тому, якщо ми не забезпечимо регулярний і постійний вивіз сміття, то нас можуть чекати дуже неприємні наслідки, які пов’язані із здоров’ям населенням міста Львова,
– зазначив начальник управління охорони здоров’я Львова Володимир Зуб.

Читайте також: Надзвичайний екологічний стан: медики заявляють про критичну ситуацію у Львові

Сьогодні під час позачергового засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки міські чиновники вирішили ще раз звернутися до прем'єр-міністра та РНБО з проханням запровадити у Львові надзвичайний екологічний стан. Зробити це самим закон не дозволяє. Звернення ніби почули.

"Я хочу попросити всіх міських, сільських голів, голів ОДА. Якщо до вас раптом звернеться мер Львова Андрій Садовий за допомогою щодо підтримки на певний період з вивезення сміття зі Львова, я вас дуже прошу – допоможіть", – попросив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

Читайте також: Гройсман пообіцяв 50 мільйонів на полігон для львівського сміття

Утім, таких заяв від органів державної влади лунало чимало. Зокрема, великі надії у Львові покладали на Меморандум, за яким районні центри області погодилися приймати відходи. Але із 16 міст, котрі підписали угоду, приймають полігони лише 4.

Обласна влада урочисто двічі обіцяла надати потрібні ділянки і не зволікати із оформленням документів. Але виділені землі, за висновками комісії, не придатні для спорудження сміттєпереробного комплексу.

Читайте також: Сміттєва епопея: у Львові готують звернення до міжнародних організацій

А ще до всього на автівки перевізників полює поліція. Вона повертає сміттєвози навіть за наявності усіх документів та угод, які свідчать про легальність роботи.

Тому місто й опинилося на порозі техногенної катастрофи. Мета якої - виключно у політичній площині. Просто у такий спосіб у Києві вирішили покарати фракцію Самопоміч за позицію щодо окупованого Донбасу та змін до Конституції. І домовлятися краще, коли є заручники. Зараз це майже мільйонний Львів.

Читайте також: Парубій про голодування Березюка: Надіюсь, швидко знайдуться підстави, щоб він його припинив

Про дійсні мотиви протесту Олега Березюка та способи вирішення сміттєвої блокади Львова – дивіться у програмі "Лівий берег" з Сонею Кошкіною на 24 Каналі 20 червня о 20:00