Зеленський йде у Президенти України

За кілька хвилин до Нового року на телеканалі "1+1" замість виступу Президента України Петра Порошенка зі святковими вітаннями виступив лідер "Кварталу 95" Володимир Зеленський. Він заявив, що офіційно йде у Президенти України.

Читайте також: Якщо Зеленський піде в президенти України: що варто знати про можливого кандидата

Відео із заявою Зеленського з'явилося в усіх дотичних до нього соцмережах.

Знаєте, на відміну від наших великих політиків, я не хотів Вам марно обіцяти. І зараз, за кілька хвилин до Нового року я Вам дещо пообіцяю та одразу виконаю. Дорогі українці, я обіцяю Вам піти у Президенти України, і одразу виконую. Я іду у Президенти України. Давайте зробимо це разом. З Новим роком! З новим слугою народу!
– заявив Володимир Зеленський.

Згодом генеральний директор телеканалу 1+1 Олександр Ткаченко пояснив, чому перед Новим роком в ефірі телеканалу не показали привітання Президента України Петра Порошенка.

Ми – комерційна телекомпанія. Це радянська традиція – показувати президентів під бій курантів. Курантів вже давно нема, а ви все сумуєте,
– додав Ткаченко.

ткаченко 1+1 зеленський пояснення
Допис гендиректора 1+1

Крім того, вже ввечері Володимир Зеленський розпочав відкриту президентську кампанію. У відео-повідомленні на Facebook-сторінці він запросив людей у свою команду. Він зазначив, що йому не важлива стать, релігія, освіта і "мова, якою ти розмовляєш".

До слова, користувачі соцмереж миттєво відреагували на заяву Зеленського, але поставилися до рішення коміка по-різному.

Деякі користувачі бажають йому перемоги на виборах і заявляють, що голосуватимуть за нього. У той же час, інші стверджують, що він залежний від олігарха Ігоря Коломойського. Користувачі радять Зеленському залишатися у шоу-бізнесі та гуморі, і не йти у політику, бо "кожен має займатися своїм".

Зеленський заявив, що іде у президенти: дивіться відео

У Запоріжжі напали на лідера "АвтоЄвроСили": фото 18+

У Запоріжжі сильно побили лідера громадської організації "АвтоЄвроСила" Владислава Погорєлова. Постраждалий стверджує, що його почав бити невідомий після того, як Погорєлов зробив йому зауваження, щоб той не кидав піротехніку під авто.

Читайте також: Рік депутатських бійок у Раді: хто постраждав найбільше

"Прострелена нога і множинні травми за зауваження не кидати приводи під авто", – написав лідер "АвтоЄвроСили" у себе на Facebook-сторінці.

Правоохоронці з’ясували особу нападника. Ним виявився чоловік 1988 року народження. Його затримали і звинувачують у хуліганстві.

Що таке "АвтоЄвроСила"?Всеукраїнська громадська організація, створена та зареєстрована у вересні 2016 року, яка відстоює інтереси власників автомобілів на європейських номерах і намагається вплинути на схвалення Верховною Радою України законодавства, яке б дозволяло розмитнювати автомобілі, завезені з-за кордону за такими ставками, як у європейських країнах.

Крім того, 1 січня роковини вбивства правозахисниці Ірини Ноздровської. Минулого року поблизу села Демидів під Києвом у водоймі знайшли її тіло.

Вбита горем матір озвучує кілька підозр, зокрема каже, що донці погрожував нардеп Антон Яценко, з яким вона працювала тривалий час, але їхні погляди розійшлись під час Революції Гідності. Однак Яценко такі звинувачення називає нісенітницею і каже, що працювали з Іриною зовсім недовго.

Новий очільник ОБСЄ їде в Україну

З 1 січня 2019 року стартував річний термін головування міністра закордонних справ Словаччини Мирослава Лайчака. Голова МЗС Павло Клімкін у Twitter написав, що очільник ОБСЄ невдовзі приїде в Україну та відвідає окупований Донбас.

Читайте також: Майбутній очільник ОБСЄ запевнив, що Україна буде основним пріоритетом організації

Буду радий вітати Мирослава (Лайчака) в Україні вже за два тижні, поїдемо разом на Донбас,
– написав голова МЗС України.

Пізніше новий голова Організації з безпеки та співробітництва в Європі Мирослав Лайчак назвав ситуацію в Україні та навколо неї питанням "спільної безпеки".

Мирослав Лайчак сказав, що Словаччина у процесі свого головування активно братиме участь "у зниженні напруги та посиленні довіри".

Тривала криза в Україні та навколо неї є однією з найважливіших проблем нашої спільної безпеки,
– йдеться у заяві Лайчака.

Більше того, голова ОБСЄ запевнив, що буде підтримувати повне виконання існуючих домовленостей, включно з повагою до режиму тиші та відведенням важкого озброєння.

В Україні вшанували пам'ять Степана Бандери

Рівно 110 років тому у селі Старий Угринів на Прикарпатті народився Степан Бандера. Наприкінці грудня, Верховна Рада оголосила цей день офіційним святом.

Читайте також: Герой чи злочинець: усе, що потрібно знати про Степана Бандеру

У Львові до пам'ятника Бандері прийшли сотні людей. Саме у цьому місті він формувався, як український націоналіст. Сюди юний Степан приїхав навчатись у 1928 році. Та під час навчання вступив в Організацію Українських націоналістів, а згодом став її провідником.

У заході взяли участь представники влади, громадськості, ветерани ОУН-УПА та АТО. До пам’ятника поклали квіти та помолилися за новітніх героїв.

Я пов’язана з УПА, коли мені було 16 років, я розносила по селах естафети, ті що передавали. Боролася все життя, а мені вже 90 років і я досі борюся,
– розповіла львів'янка Софія.

У Києві влаштували ходу, присвячену 110-й річниці народження українського політичного діяча, одного з лідерів ОУН Степана Бандери. Цього року учасники ходи вийшли на акцію без традиційних смолоскипів, натомість запалили бенгальські вогні.

Хто такий Степан Бандера?Український політичний діяч, один із чільних ідеологів і теоретиків українського націоналістичного руху XX століття, після розколу ОУН – голова Проводу ОУН-Б. Разом з Ярославом Стецьком були авторами Акту відновлення Української Держави 30 червня 1941 року. Невдовзі після цього гітлерівці помістили Бандеру під домашній арешт, а потім – у центральну Берлінську в’язницю. 2 роки перебував у концтаборі Заксенгаузен, згодом Бандеру звільнили та запропонували участь у керівництві антирадянського збройного руху в тилу Червоної армії, однак він відхилив пропозицію та на співпрацю з гітлерівцями не погодився.

Радянський уряд уповноважив КДБ вбити Бандеру в Мюнхені. Це здійснив радянський агент Богдан Сташинський 15 жовтня 1959 року.

Вибух маршрутки у Магнітогорську

У центрі Магнітогорська в Росії у вівторок, 1 січня, загорілося маршрутне таксі. Внаслідок інциденту загинули три людини. Інцидент з маршруткою стався неподалік будинку, де напередодні, 31 грудня, внаслідок вибуху в багатоквартирному житловому будинку обвалився під'їзд. 11 людей загинули, ще близько 30 осіб вважаються зниклими без вісти.

Читайте також: Відео з обвалом мосту у Москві з'явилося в мережі

МВС Магнітогорська заявило, що в мікроавтобусі вибухнув газовий балон.

Одразу кілька видань з посиланням на джерела повідомили, що обидві події пов'язані, зокрема, ніби вибух в будинку був терактом, а внаслідок стрілянини біля маршрутки загинули троє терористів.

Троє терористів убито увечері 1 січня в автомобілі "Газель", вони намагалися відстрілюватися. Ще один вийшов живим, його розшукують,
– повідомив співрозмовник видання Znak.com.

Пізніше очевидці почали публікувати в мережі відео з місця вибуху маршрутки. На ньому можна чути звуки, чітко схожі на постріли.

Відео: Перестрілка в центрі Магнітогорська 18+

Відео: Перестрілка в центрі Магнітогорська 18+