Як розповіла матір підозрюваного Наталія Мазикіна, Євгенові було двадцять років, коли він сів у СІЗО. Весь цей час він знаходиться без вироку, стан здоров'я в нього дуже сильно погіршився.

Читайте також: Хто та чому подав на Порошенка до суду через Томос: у справі засвітилося оточення Януковича

Євгена Марченка підозрюють у вбивстві прабабусі й у крадіжці її грошей. Ще у липні 2013 року його затримала поліція.

В мене є дуже багато запитань "Чому?". Чому звиклий громадянин сидить стільки років у СІЗО? Чому я не можу звільнити свого сина? Чи принаймні, якщо він винний, щоб йому цю вину довели,
– сказала матір Наталія.

Справу мали б розслідувати, потім передати до суду і винести вирок. Але вже 6 років чоловік в СІЗО тільки чекає на рішення. Справа затягується через банальну бюрократію. Відпустки, експертизи, дослідження. Тим часом в СІЗО сидить людина, провина якої не доведена.

"Всі розумні строки вже пройшли по слуханні вказаної справи. Ні суд, ні прокуратура не вживають ніяких заходів для того, щоб пришвидшити розгляд справи", – відповів адвокат Михайло Магарський.

У прокуратурі ж кажуть: спершу судовий процес відклали через недугу підозрюваного. "Обвинувачений під час судового розгляду вказаного кримінального провадження захворів на психічну хворобу. І впродовж року йшло його лікування у психіатричних закладах", – зазначив прокурор Іван Потупа.

Матір підозрюваного
Матір підозрюваного Наталія Мазикіна

Згодом справу повернули до Франківського суду. Три роки тому її почали розглядати заново. За цей час суд почав досліджувати письмові докази і загальмував на допитах свідків, які не ходять на засідання. Зміна прокурорів і складу суддівської колегії теж затримує процес.

Чи винен Євген у вбивстві, яке йому інкримінують – має встановити саме суд. Не виключено, що після багатьох років за ґратами чоловік може вийти. Насправді таких справ, які тягнувся роками, в Україні чимало. Адвокат Олег Мицик розповідає, перша з причин чому так – це неукомплектованість судів.

Суди слухають справи раз у місяць, раз у декілька місяців. І до того часу, доки це питання не вирішиться, реального шансу на безперервний судовий процес і швидкість немає,
– додав адвокат Олег Мицик.

Загалом в Україні не працює понад 20 судів. Усе через брак кадрів. У Раді суддів України кажуть, значна частина суддів не проходить кваліфікаційне оцінювання або просто подає заяви на звільнення.