Прощання та поховання пройшло у Бродах, оскільки саме тут базується 16-а окрема бригада армійської авіації Сухопутних військ ЗСУ, до складу якої входили загиблі.

Зверність увагу! Катастрофа вертольота Мі-8 на Рівненщині: все, що відомо про аварію

10 червня близько 20:00 на в’їзді до Бродів відбулася зустріч тіл льотчиків Ігоря Мазепи, Владислава Попенка, Василя Романюка та Павла Дацюка. А о 21:00 у церкві Пресвятої Богородиці покровительки України, що розташовується біля військової частини, пройшло заупокійне богослужіння.

Військових доправили у закритих трунах, оскільки їхні тіла були настільки понівеченими внаслідок аварії. Аби розпізнати льотчиків, довелося робити 21 судово-медичну експертизу. Зустріти загиблих прийшли до тисячі жителі Бродів.

Як у Бродах зустрічали тіла загиблих на Рівненщині льотчиків: дивіться відео

Чин похорону розпочався 11 червня о 8:00 з молебню та прощання із загиблими у військовому клубі. Далі відбувся вже сам похорон. У Бродах поховали лише Ігоря Мазепу та Василя Романюка, натомість Павла Дацюка – у селі Гаї Бродівського району, а Владислава Попенка – у Вінниці.

Катастрофа Мі-8 на Рівненщині: як у Бродах прощалися з загиблими льотчиками / Фото прес-служба Львівської ОДА

Церемонії прощання та поховання загиблих у катастрофі на Рівненщині членів екіпажу гелікоптеру МІ-8: відео

Важливо! Зеленський доручив Хомчаку взяти розслідування аварії вертольота на Рівненщині під свій контроль

Броди Львів, Рівненщина, Мі-8, Катастрофа, Рівненщина

Броди Львів, Рівненщина, Мі-8, Катастрофа, Рівненщина
Прощання з військовими, що загинули у катастрофі Мі-8 на Рівненщині / Фото: Facebook-сторінка Наталки Волосацької

На Львівщині поховали загиблих військових: відео

Що відомо про загиблих членів екіпажу Мі-8

Полковник Ігор Мазепа: льотчик 1-го класу, командир екіпажу, командир 16-ї окремої бригади армійської авіації Сухопутних військ ЗСУ, 40 років.

Мазепа, Мі-8, катастрофа, Львівщина, Броди, Рівненщина

Народився у 1970 році. Проживав у Бродах. У 2014 році поїхав на Схід України, аби взяти участь у бойових діях. У квітні того ж року на Донбасі він зазнав поранення, а у липні його нагородили орденом Данила Галицького. У жовтні 2015-го Ігоря Мазепу призначили на посаду заступника командира з льотної підготовки 18-го окремого вертолітного загону Місії ООН у ДР Конго. У 2018 році він очолив Бродівської бригаду. У військового залишилися дружина та син.

Старший лейтенант Владислав Попенко: льотчик-штурман, 25 років.

Попенко, Мі-8, катастрофа, Львівщина, Броди, Рівненщина

Народився 4 квітня 1995 року у Вінниці. Брав участь у військовому конфлікті на Донбасі. Походить з родини військовослужбовців: батько – військовий льотчик, мати – медсестра у військовому госпіталі. У 2017 році він закінчив Харківський Національний університет Повітряних Сил імені Івана Кожедуба (бакалавр, спеціальність "Військове управління"). Після цього вступив на службу в 16-ту бригаду. У 2018-му виконував польоти на бойовому вертольоті в зоні Операції Об’єднаних сило. У військового льотчика залишилися батьки та молодший брат.

Капітан Василь Романюк: бортовий авіаційний технік-інструктор, 28 років.

Романюк, Мі-8, катастрофа, Львівщина, Броди, Рівненщина

Народився у 1991 році. Проживав у Бродах. Закінчив Харківський національний університет Повітряних Сил імені Івана Кожедуба. У нього залишилися дружина та двоє дітей.

Старший лейтенант Павло Дацюк: бортовий авіаційний технік, 25 років.

Дацюк, Мі-8, катастрофа, Львівщина, Броди, Рівненщина

Народився у 1991 році, проживав у Бродах. Закінчив Харківський Національний університет Повітряних Сил імені Івана Кожедуба.

Що відомо про катастрофу Мі-8

Катастрофа вертольота Мі-8 трапилася увечері 29 травня. Спершу з гелікоптером втратили зв'язок, а потім стало відомим, що машина здійснила аварійну посаду та загорілася. Сталося це під час виконання тренувального польоту. На момент аварії в салоні судна перебували четверо членів екіпажу, всі загинули.

Місце катастрофи Мі-8

Спершу слідство розглядало кілька версій інциденту – технічна несправність, неякісне пальне, неякісна підготовка до проведення польотів. Згодом слідчі виокремили основну версію – технічна несправність. Крім того, у військовій прокурату зауважили, що у грудні 2018 року вертоліт проходив обслуговування на "Мотор Січі", і все було гаразд. Також тут додали, що ще раз перевірять технічний стан Мі-8. Розслідування катастрофи займається ДБР.

До слова, колеги пілотів не вірять у їхню помилку. Зокрема, колишній командир 16-ї окремої авіаційної бригади та нинішній начальник армійської авіації Сухопутних військ Ігор Яременко вважає, що найімовірніше трапилася відмова техніки.

Екіпаж — досвідчені пілоти, мали досвід в АТО. Дуже порядні люди. Комісія з розслідування ще працює,
– зазначив він у коментарі "Радіо Трек".

Катастрофа вертольота Мі-8 на Рівненщині: усе, що варто знати