Понад 90% безпритульних звірів харківський притулок "Центр поводження з тваринами" присипляє. Цей центр працює з 2012 року і він жодного дня не працював за методом стерилізації тварин. На жаль більшість харків’ян введені в оману, оскільки вони думають, що в нас є притулок.

Читайте також: У Львові планують збудувати сучасний сміттєпереробний комплекс

"Насправді, більшість тварин, які надходять до цього притулку їх умертвляють і усипляють", – наголосила депутат Харківської міськради Наталія Коваленко.

За 2016 рік "Центр поводження з тваринами" у Харкові відловив майже 9 тисяч собак та котів. З них 118 повернули господарям, 200 простерилізували, 493 тварини прилаштували. Решту 8 тисяч, ймовірно, умертвили. Це коштувало харків’янам – 15 мільйонів гривень. Ціна вбивства тварин зростає щороку. У 2018 році на роботу центру передбачено вже 23 мільйони гривень. Впроваджувати європейські стандарти: стерилізувати, а не вбивати безпритульних тварин – директор підприємства Юлія Шаповала відмовляється.

Я спільно з зоозахисниками розробила програму поводження з безпритульними тваринами та регулювання їх чисельності на методі ОСВ, тобто вилов, стерилізація, вакцинація та відпуск в ареал перебування. Ми подали цю пропозицію, але на разі вона відхилена міською радою,
– зазначила депутат Харківської міськради, фракція "Об`єднання "Самопоміч" Наталія Коваленко.

А ось найгуманнішим містом України зоозахисники називають Львів. Тут комунальне підприємство "Лев" стерилізує і шукає для безпритульних чотирилапих нових господарів. Спершу собаки потрапляють в зону карантину: тут їх вакцинують, обробляють від паразитів, перевіряють стан здоров’я. Коти перебувають окремо. ЛКП "Лев" має сучасну клініку, де тварин лікують та стерилізують.

Читайте також: "Прима" за ціною "Мальборо": хто протягує в Раді закон про підвищення цін на цигарки

Дбають не лише про здоров’я, а й про красу чотирилапих. Тут Працює грумінг-салон. Щоб знайти нову домівку для звірів-безхатченків працює центр адаптації. Якщо нових господарів не знаходять – тварину відпускають в місто під опіку волонтерів.Так, за 2016 рік ЛКП "Лев" відловило 1188 тварин. Прилатували в сім’ю 461. Відпустили на місце вилову 563. Це коштувало львів’янам 2 мільйони гривень. Порівняйте, умертвіння тварин в Харкові – дорожче на 20 мільйонів гривень.

Запозичувати успішний досвід: заборонити притулкам присипляти тварин, і зобов’язати стерилізувати має новий законопроект про охорону тваринного світу.

Регулювання чисельності безпритульних тварин буде здійснюватися методом стерилізації, вакцинації та кліпсування. Запровадивши на законодавчому рівні цю норму, ми зможемо побороти таку ганебну ситуацію в Харкові і скрізь забезпечити ефективне регулювання чисельності безпритульних тварин,
наголосила віце-президент "Асоцiації зоозахисних органiзацiй України" Марина Суркова.

Притулки як конвеєри смерті мають залишитися в минулому, а люди мають залишатися людьми. Про безпритульних тварин та про те, як з ними поводяться дивіться у програмі "Крупним планом".