Кумедне морозиво на руці Марії буде уже шостим тату. Неприємних поколювань під час цього процесу дівчина не боїться, навпаки, переконує, що малюнок на шкірі допомагає їй самовиразитися.

Проте такі сміливі татуювання, кажуть майстри, клієнти замовляють рідко. Більшість вибирає традиційні малюнки.

У нас дуже люблять "black&grey" – класичний чорно-сірий стиль. Орнаменти бувають, але не дуже часто. Мені здається, що пройшла оця так звана мода на українські орнаменти, вже трішки меншим став попит на такі речі,
– розповів тату-майстер Джек Вегас.

Тату-майстри з Одеси своє мистецтво у Львові презентують другий рік поспіль. На тілі можуть створити малюнок у будь-якому стилі. Кажуть, для того, щоби зробити маленький, вистачить і півгодини, якщо візьмуться за такий, що займатиме півруки – витратять на нього 12 годин.

Читайте також: Шкіряні куртки, бандани та червона помада: у Львові влаштували жіночий велопарад

Навпроти гостей із півдня – тату-майстри з Білорусі. Вони вже встигли помітити, що на тіло українці полюбляють наносити пера, гілочки та квіти. Ще учасники з-за кордону діляться порадами, як підготуватися до татуювання.

До сеансу бажано відпочити та не нервуватися, не пити перед цим енергетичних напоїв, кави та алкоголю. І, звісно ж, приходити з хорошим настроєм,
– зазначив тату-майстер з Білорусі Александр Кульба.

Під час фестивалю оберуть найкращих тату-майстрів в орнаментальному, кольоровому, етнічному та портретному татуюванні. Журі оцінює не лише свіжі малюнки, а й попередні роботи майстра. Звертатимуть увагу і на те, чи дотримуються конкурсанти правил нанесення татуювання. Зокрема, їхні голки та картриджі мають бути одноразовими.