Виставку можна переглянути у Муніципальному мистецькому центрі на вулиці Стефаника. Вона триватиме до 22 січня 2021 року. Про це повідомила пресслужба Львівської міськради.

Читайте також Свічки-змії та птах у піджаку: як думають сюрреалісти

Яка ідея виставки "Чому у Львові будуть художниці"

Експозиція представить роботи 14 мисткинь, які утворять 7 діалогів:

  • Жанна Кадирова – Аліна Соколова;
  • Віка Довгадзе – АнтіГонна;
  • Влада Ралко – Аліна Kлейтман;
  • КinderAlbum – Катя Лібкінд;
  • Анастасія Руднєва – Ксенія Гнилицька;
  • Katarzyna Kozyra – Катерина Єрмолаєва;
  • Анна Сидоренко – Анна Звягінцева.

Співкуратор виставки, художник Олег Сусленко розповів, що дехто з художниць навіть не підозрював про існування одна одної.

Хтось – дуже широко відомий у вузьких колах. Хтось має розкішний досвід виставкової історії за кордоном, але у нас про це нічого не чули. Про когось всі чули, але не знають, хто це. Про когось всі почали потрошки забувати, хоча так не мало б бути. А є ще "нові, дикі", про яких теж мало відомо. Тож це буде не тільки виставка робіт художниць, а й розмова про те, хто вони, і чому ми маємо подивитись на їхнє мистецтво,
– розповів Сусленко.

Цікаво Нова київська мистецька алея поверне у 90-ті: один експонат можна "послухати"

Коли можна відвідати виставку

  • Виставка "Чому у Львові будуть художниці" експонуватиметься до 22 січня 2021 року. Відвідати її можна щодня з 10:00 до 21:00.
  • Вхід у Муніципальний мистецький центр вільний. Проте, усі відвідувачі повинні носити маску та пройти обов'язковий температурний контроль.
  • Впродовж 2 місяців у Муніципальному мистецькому центрі відбуватимуться зустрічі з кураторами, авторські екскурсії та дискусії, а сама експозиція буде постійно змінюватись.
  • У двох залах експозиції виставлятимуть твори 18+.
  • Усі анонси подій у Муніципальному мистецькому центрі можна переглянути у фейсбуці.

Експозиція постійно змінюватиметься

"На старті у нас є 7 діалогів, і кожна художниця має умовно свій кубічний метр простору галереї. Ми хочемо дати можливість впродовж виставки "передавати естафету", щоб кожна художниця могла змінити діалог робіт на стіні й включити в нього авторку/автора на свій розсуд. Так ми будемо мати постійно змінну експозицію", – додав співкуратор виставки, художник Павло Ковач.

Виставка поповнюватиметься інклюзивними елементами. Зокрема, тут запланована звукова експлікація до частини експозиції, тактильний експонат, а опис виставки дублюватиметься на аркушах шрифтом Брайля.

Мистецтво, якого не було у Львові

У перший рік роботи Муніципального мистецького центру виставки об'єднають спільною темою – "Мистецтво, якого не було у Львові". За словами керівниці центру Ляни Мицько, кожна виставка супроводжуватиметься паралельними дискусіями, освітніми програмами та колабораціями, які дозволять ще більше заглибитись в експозиції.

Наше завдання спільно з кураторами центру та експертною радою – зробити цей простір максимально відкритим і вільним для висловлювань, зберігаючи водночас непрості теми домінуючими. Думаю, саме перша виставка "Чому Львові будуть художниці" достойно підійме цей дискурс на загальноміський рівень,
– розповіла Мицько.

До теми У Львові відкрили муніципальний мистецький центр: що там буде — фото