Віра Бонь згадує, як уперше прийшла в дім, де мешкав Іван Франко у Львові. І, м'яко кажучи, здивувалася: усі музейні кімнати займала лише книжкова заполітизована експозиція.

Читайте також: Національна опера України приємно здивує глядачів зірковими дебютами

"Як ви заходили в той коридорчик, то знаєте, що тут стояло? Погруддя Маркса, Енгельса, Леніна, Сталіна, з цього починалося. Потім ми то все помаленьку повикидали", – розповіла Віра Бонь.

Багато експонатів для чинного музею взяли у сина Івана Франка Тараса, який жив у Києві. Згодом до садиби запросили і доньку легендарного письменника Анну, яка показала, де у їхній хаті стояли меблі. Так достеменно відтворили кожну кімнату. У їдальні зібрала речі побуту і спогади очевидців. Віра Бонь відшукала для музею навіть найдрібніші речі Івана Яковича.

Робочий кабінет, і отут всі речі Франкові: стіл, його праці, чорнильне приладдя, свічка, а ще така дрібничка – сірники, а їм 100 літ. От знайдіть у Львові таку коробку з такими сірниками,
– додала вона.

Віра Бонь є ініціаторкою створення садиб Івана Франка в Нагуєвичах, Криворівні, а також музею Соломії Крушельницької у Львові.

Більше – дивіться у сюжеті.