У міському бюджеті дещо бракує грошей для погашення робіт за 2020 рік. Цьогоріч їх вперше скеровуватимуть не лише на Львів, Винники та Брюховичі, а й на інші населені пункти, які увійшли до складу Львівської ОТГ.

Цікаво Ми побачили, наскільки важливою є оперативність, – Садовий про медреформу у Львові

Чому Львів планує взяти кредит

Львів планує укласти договори про запозичення з "Укргазбанком" та "Державним Експортно-Імпортним банком України". Місто хоче отримати 390 мільйонів гривень кредиту. Ухвалу про запозичення, ймовірно, розглянуть 20 травня на засіданні Львівської міськради. Перед тим її розглядатимуть у профільних депутатських комісіях.

За словами голови постійної депутатської комісії фінансів та планування бюджету ЛМР Наталія Шелестак, у міськраді поки не було обговорення щодо цієї ухвали.

Ми не можемо закрити багатьох питань по бюджету розвитку. Мовиться і про погашення боргів за 2020 рік. Я проти кредиту, але ми не можемо залишити все, як є. А є приблизно 165 мільйонів гривень боргу за виконані роботи по Львову за минулий рік,
– зазначила посадовиця.

Шелестак додала, що також є великий борг за роботи у Винниках, але його ще не доєднали. Окрім цього, є борги за роботи на інших територіях Львівської ОТГ. За словами посадовиці, це "просто шалені суми".

До теми У Львові прийняли бюджет розвитку на 2021 рік: куди скерують гроші

Місто планує позичити 390 мільйонів гривень

Львів планує взяти в "Укргазбанку" 220 мільйонів гривень кредиту. Запозичення місто отримає на 5 років. Відсоткова ставка за користування кредитними коштами є змінюваною. Її розраховують виходячи з облікової ставки Нацбанку України в розмірі 7,5% річних плюс 2,5% річних маржі та плюс 1,3% річних комісії. Проте відсоткова ставка становитиме не більше 17% річних.

Своєю чергою, у "Державного Експортно-Імпортного банку України" Львів планує позичити 170 мільйонів гривень.