Новини Львова Надзвичайні події – Львів Життя Львова Новини України і світу
укр рус

Міні-станція у Львові: як у місті сортують та переробляють сміття

29 травня 2019 , 14:23
Читать новость на русском
Міні-станція сортування сміття
Міні-станція сортування сміття / 24 канал

За збереження клімату масштабно взялися у Львові. Там усі містяни тепер знатимуть, як правильно та грамотно сортувати сміття. Бо там відкрили спеціальну міні-сортувальню відходів, де не лише збирають і сортують сміття, а й навчають людей правильно його викидати.

Такі сортувальні станції є у Києві, Рівному, Вінниці та Харкові. Львові долучився до цих міст, аби показати приклад, як правильно поводитись із відходами.

Читайте також: В Європі остаточно заборонили одноразовий пластик

У редакції 24 каналу вже більше, ніж півроку медійники сортують сміття. Для цього в офісі встановили спеціальні контейнери. Зібрану вторсировину журналісти, як і всі львів'яни, відтепер можуть приносити на станцію сортування. Там є спеціальний контейнер для кожного типу сміття.

Сортувальна станція у Львові
Сортувальна станція у Львові

В сортувальні збирають алюмінієві бляшанки, пінопласт, папір, харчову, стрейч та термозбіжну плівку, а ще – чисті поліетиленові пакети. Пластик та ПЕТ-пляшки сортують за кольорами. А білі пляшки ще й за маркуванням.

Варто звертати увагу на маркування. Тому що поздовжна смужка є ознакою пластику маркування номер два. Це поліетилен високого тиску. Він безпечний для харчування і дуже добрий для переробки,
– пояснив координатор станції сортування сміття Ілля Петрик.

Пластик маркування 2
Пластик з поздовжним маркуванням

Якщо ж ви бачите крапку на дні маркування, то це маркування номер один. Саме пластик з крапкою білого кольору не переробляється, – додав Ілля Петрик.

Пластик маркування 1

Сортувальня працює шість днів на тиждень. Що і куди правильно вкинути відвідувачам підкаже консультант. Згодом, усю сировину, яку тут назбирують, на місці пресують і відправляють на спеціалізовані підприємства.

Загалом, в Україні досі використовують застарілий і безальтернативний метод поводження з відходами – захоронення. 94% всіх побутових відходів, як і за радянських часів, вивозять на переповнені полігони і звалища. Переробляють лише 5 % відходів. Тож, чим більше українців покажуть, що потребують таких відповідальних станцій, тим більша ймовірність того, що й чиновники почнуть облаштовувати такі муніципальні сортувальні пункти.

Як довго розкладається сміття: інфографіка
Як довго розкладається сміття: інфографіка 24 каналу

Чим небезпечний пластик?При звичайних умовах зберігання пластик не обмінюється з водою хімічними елементами. При нагріванні навіть трохи вище кімнатної температури починається активне переміщення токсичних молекул з пластикової пляшки в рідину, якою вона наповнена. Зрозуміло, що в спеку понад 30 градусів така вода стає отруйною. У пластику міститься бісфенол-А. Цей компонент негативно впливає на щитовидну залозу, центральну нервову систему, провокує нездатність мати дітей, гіпертонію, ожиріння і діабет. Використання пластику збільшує ризик хронічної інтоксикації.

Новини України Екологія Новини Львова Львів

Поділитися новиною

E-mail редакції news24@24tv.com.ua
instagram facebook twitter youtube rss telegram
Інтернет-виданням дозволяється безкоштовно використовувати цитати (короткі уривки) в обсязі не більше 25 % від обсягу статті (інформації),
розміщеної на сайтах Компанії, за умови відкритого гіперпосилання та згадки першоджерела не нижче першого абзацу. Для друкованих
видань передрук матеріалів Компанії дозволяється на платній основі та лише за письмової згоди редактора. Для мобільних додатків та SmartTV
використання матеріалів дозволяється на платній основі та лише за письмової згоди Компанії.
Матеріали з маркуванням «Реклама» публікуються на правах реклами.
Усі права захищені. © 2005—2020, ПрАТ «Телерадіокомпанія “Люкс”», Телеканал новин «24»
Редакція сайту Загальна інформація Телеведучі Відеоблогери 24 Технічна інформація Архів Правила користування сайтом Політика конфіденційності
Рекламодавцям Вакансії Контакти Структура власності
Made by