Каски, дерев'яні щити та протигази. Наприкінці Революції Гідності працівники Львівського історичного музею поїхали на Майдан збирати всі ці експонати. Їх довелося перебрати із цілої гори речей, що привезли тоді із Києва.

Читайте також: У Києві відкрили сквер на честь героя Небесної сотні Володимира Мельничука

"Основа виставки – це експонати, які були зібрані 22-26 лютого 2014 року. До Львівського історичного музею ми направду привезли дві машини експонатів", – зазначила кураторка виставки Світлана Кочергіна.

Свої речі музею віддав і Тарас Рак. Він був медиком на Майдані. Згадує, "беркутівці" намагалися поцілити саме у медиків і журналістів, які мали відповідні маркування.

Білий халат, червоний хрест були головними мішенями. А крім того, добивають тих, хто доносить істину, і тих, хто буде рятувати. Так що нічого в тому дивного немає. Класична війна,
– сказав медик Майдану Тарас Рак.

На виставку прийшли і родичі загиблих. Ірина Ільків – сестра героя Небесної сотні Володимира Бойківа – досі не стримує сліз. Згадує, брат не часто ходив на Майдан. 18 лютого пішов туди востаннє.

"З одного боку, революція була для нас, простих людей, не даремна, тому що ми прокинулися від сну і зрозуміли, що багато чого можемо досягнути тільки тоді, коли будемо боротися. Він (Володимир Бойків) не зміг уже лежати на канапі, зібрався і пішов. І в той же вечір загинув", – розповіла Ірина Ільків.

Читайте також: У Львові відкрили пам'ятний знак Роману Шухевичу

Виставка у Музеї визвольної боротьби триватиме тиждень.