Мова цифр говорить більше за пусті популістичні гасла, повідомив у фейсбуці мер Львова Андрій Садовий.

Читайте також Львів розробляє програму відновлення міста після карантину на 2 роки: що вона передбачає

Багаторічна робота над плануванням Львівської ОТГ виходить на новий етап – формування єдиної громади,
– написав Садовий.

Він нагадав, що противники Львівської ОТГ стверджують, що деякі населені пункти, які є у складі Львова, самодостатні. Тому зможуть з легкістю себе забезпечувати.

Винники не здатні утримати себе самі

За словами мера Львова, у 2019 році місто витратило на функціонування містечка, освіту, медицину, культуру та іншу інфраструктуру 132 мільйони гривень.

Натомість від Винник надійшло податків на суму 27 мільйонів гривень. З них 4 мільйони – тютюнова фабрика. Різниця – понад 100 мільйонів гривень.

Садовий дивується, як Винники зможуть покривати таку різницю, якщо стануть самостійними.

Схожа ситуація з Брюховичами

У 2019 році Львів інвестував у Брюховичі 39,5 мільйона гривень. Селище заплатило податків на 16,5 мільйонів. І цей населений пункт наразі не показує можливості успішно існувати без додаткової допомоги.

Що відомо про Львівську ОТГ

  • Львівська ОДА скерувала 24 лютого 2020 року у Кабмін перспективний план формування територій громад Львівської області. Ним пропонували уряду затвердити Львівську ОТГ у форматі "великого Львова".
  • У березні обласна адміністрація подала до уряду уточнення щодо майбутньої Львівської ОТГ. Її запропонували утворити у дещо меншому форматі. Зокрема, дозволили сформувати окремо Сокільницьку, Оброшинську та Мурованську ОТГ.
  • Згодом Перспективний план Львівської області погодило профільне міністерство.
  • Однак уряд на засіданні 20 травня не розглянув перспективний план Львівської області.