Перекрили шахтарі трасу Львів-Рава-Руська, яка веде до польського кордону. Пропускали лише спецавтомобілі чи автівки з дітьми.

Водії зляться, однак працівники "Львіввугілля" переконані – лише так можуть домогтися справедливості. Чоловіки працюють на різних шахтах Львівщини, однак усім з червня не виплачують зарплати взагалі. А за травень шахтарі отримали 68 відсотків траншами приблизно по 200 гривень.

Ледве виживають і працівники збагачувальної вугільної фабрики. Їм також аж п’ять місяців не дають грошей.

Шахтарі уже не раз звертались у Міністерство палива і енергетики, однак їх годують лише обіцянками. А ДП "Львіввугілля", яке безпосередньо нараховує зарплатню, пояснює: заборгували шахтарям 90 мільйонів гривень через те, що електростанції вчасно не перераховують гроші за вугілля. Відповідно немає з чого платити.

"Відсутні розрахунки за реалізоване вугілля, яке ми відвантажуємо на "Західенерго" і Калуську ТЕЦ. Ми його відвантажуємо, але розрахунки вчасно не проводяться", – переконує в.о. гендиректора ДП "Львіввугілля" Андрій Дяченко.

Під час пікету на картки шахтарів таки перевели 16 відсотків травневої зарплати. Чоловіки зняли блокаду. Однак, боротьба продовжується – вимагати зарплату за червень і липень будуть вже пішою ходою до Львівської облдержадміністрації.

Читайте також: Приватизація шахт як остаточне знищення вугільної галузі

Слід зазначити, що це вже не перше блокування траси шахтарями на Львівщині. Взимку вони теж перекривали трасу Львів-Рава-Руська, вимагаючи зароблених грошей.