У Львові таких інспекторів буде двадцять.

Читайте також: За 1-й день дії закону про паркування у Києві евакуювали 23 авто, які заважають руху, – КМДА

Зараз у місті саме тривають навчання. Стажисти уже вийшли на вулиці – наразі лише попереджати порушників. Христина – одна з майбутніх інспекторів. Перше практичне завдання для неї – площа Міцкевича у центрі Львова. Прикладів неправильного паркування тут безліч.

Ось автомобіль припаркований з порушеннями правил дорожнього руху. До повороту ближче ніж 10 метрів, а це означає, що він мав бути припаркований далі, але з тієї сторони є знак – зупинка заборонена, тож всі автомобілі тут припарковані неправильно,
– розповіла кандидатка в інспектори з паркування Христина Полева.

Із першого листопада інспектори почнуть штрафувати. Найбільше покарання – 510 гривень. Що думають про це водії-порушники – дізнатись непросто.

Інспектори штрафуватимуть тих, хто припаркувався не там і тих, хто не заплатив за платну паркову. Порушення фіксуватимуть за допомогою планшетів чи телефонів.

Інспектор підходить, робить 4 фотографії з прив’язкою до нерухомих об’єктів та геолокації, виписує повідомлення або друкує на портативному принтері. Повідомляє, що даний водій порушив такі то правила, зконтактовується з базою даних МРЕО або прикордонної служби чи митниці, щоб отримати дані на власника автомобіля,
– сказав начальник міського управління безпеки Юрій Діль.

Одне повідомлення про штраф інспектори будуть залишати на автомобілі, копію – відправлятимуть за адресою власника автомобіля. Що стосується авто з іноземною реєстрацією, то повідомлення про штраф передаватимуть прикордонникам.