Про це йдеться у сюжеті "Настоящего времени".

За підрахунком лікарів, тільки у Львівській області за минулий рік не вакциновано 20 тисяч малюків віком до одного року.

Останню дозу вакцини ми використали 1 липня 2015 року. Із того часу вакцинацію БЦЖ (протитуберкульозна вакцина — 24) не проводили,
— розповіла львівський педіатр Оксана Сенів.

Від закупівлі російської вакцини українська держава відмовилася через кризу в стосунках. До того ж, російські препарати не пройшли перекваліфікацію ВОЗ.

В Україні зареєстровано польську вакцину. Саме її країна отримала минулого літа: тоді кожному регіону дісталося 15% від необхідної кількості препарату.

Головні труднощі пов'язані з тим, що чиновники не врахували особливості виробництва вакцини.

Потужності компаній-виробників не надто високі. Зазвичай, країни замовляють необхідну кількість препарату за 5 років, аби її встигли виготовити. Оскільки такої ситуації ніхто не міг передбачити, нам дістається вакцини за залишковим принципом,
— пояснила головний епідеміолог Львівської області Наталя Тимко.

Першим тривожним сигналом для лікарів став 4-місячний малюк із туберкульозним менінгітом — це саме та тяжка форма хвороби, від якої повинна рятувати вакцина. Батьки збираються везти дитину на вакцинування до Польщі.

Привезти самостійно препарат з-за кордону неможливо: за неправильного транспортування він стає небезпечним.

Таку ситуацію у країні, де вже 10 років офіційно говорять про епідемію туберкульозу, лікарі називають злочином.

Цього року вакцину для України закуповуватиме та доставлятиме UNICEF. Але надходження першої партії чекають не раніше кінця березня.

Читайте також: Епідемія грипу завершилася: наслідки недуги у цифрах