І хоча сьогодні на цьому місці здебільшого дорогі готелі та офіси. Проте під час Другої світової війни кількість людей, які у ті часи пройшли через голод, тортури та знущання перевищує сотні тисяч.

Читайте також: У Франції відкрили пам'ятник Анні Ярославні

Польові табори для утримання полонених червоноармійців у Львові почали створювати одразу після початку війни. "Шталаг" на Цитаделі почав діяти вже у липні 1941 року. Майже 30 гектарів обнесли колючим дротом та поділили на сектори.

Людей тут було стільки що спати доводилось і навприсядки і жили вони просто неба. В’язні з голоду об'їдали старі акації на території табору і німці їх вирубали.

Це були траншеї через які перекинуті дошки а німці які їх охороняли зущабючись кидали куски хліба і полонені які божеволіли від голоду просто падали задихалися і тонули,
– розповів науковий співробітник музею Територія терору Андрій Усич.

Табір "Шталаг" був розрахований на 10 тисяч людей. Смертність була надзвичайно високою. Особливо взимку 1942-43 років коли у таборі розпочалась епідемія висипного тифу. Щодня помирало декілька сотень людей.

"Є спогади одного татарина, якого видали ніби він єврей його ж колеги, але йому вдалося довести, що він мусульманин, тому що він прочитав німцям молитву з Корану, а всіх відбирали і євреї утримувались саме у цьому карцері окремо" – сказав науковий співробітник музею "Територія терору" Андрій Усич.

В'язнями табору були французи, бельгійці та італійці. Сьогодні будівлі Цитаделі – це готелі, офіси банків та компаній. Але історики прагнуть показати, яким було це трагічне місце. Адже, за радянськими даними через "Шталаг-278" загалом пройшло 284 тисячі людей, половина з них загинула.