Квартири на вулиці Під Голоском, 22 отримали бійці АТО, які мали статус сироти або позбавлені батьківської опіки, бійці, які мають інвалідність І-ІІ групи, та родини загиблих бійців АТО. Загалом квартири отримали 42 людини, яких визначила громадська комісія при Центрі надання допомоги учасникам бойових дій у Львові. Серед них, зокрема, 5 бійців-сиріт. Загалом у цьому будинку є 53 квартири, тому мерія чекає наступних пропозицій від комісії.

Читайте також: Вартість нерухомості в Україні: експерт дав прогноз на 2018 рік

Після вручення ордерів сім’ї бійців АТО можуть проводити ремонтні роботи (побілку, оздоблення) і вселятися у квартири. Нові помешкання для військових поштукатурені, там зроблені стяжки підлог, підведені всі мережі та встановлено всі лічильники. Змонтовано вхідні двері, а також змонтовані котли для індивідуального опалення. Ліфти з покращеними характеристиками змонтовані та готові до здачі в експлуатацію.

"Декілька років тому, коли почалась війна, ми прийняли рішення у цій сесійні залі, спільно з депутатами міської ради, виділити ділянку і розпочати будувати будинок для тих, хто потребує цього найбільше. Було дуже багато скептиків, людей, які казали, що нічого не вийде. Але ми йшли вперед, тому що така була Божа воля і воля громади. Для нас велика честь, що ви є разом з нами, для нас велика честь служити вам. Багато з вас віддав найдорожче, що мав у своєму житті, багато хто віддав своє здоров’я. Сьогодні серед нас тут є хлопці, які виховувались без мами і тата, які є сиротами. Наш обов’язок – допомагати тим, кому є важко. Я завжди буду на боці тих, кому є найскладніше, хто є слабший. Дякую вам, бажаю добра і робитиму все, що зможу у своєму житті, аби бути корисним для вас. Це мій священний обов’язок" - зазначив мер Львова Андрій Садовий під час вручення ордерів на квартири бійцям АТО.

Читайте також: Воїн-доброволець ЗСУ привіз сотню портретів з війни

Будівництво першої багатоповерхівки для учасників АТО розпочалося наприкінці березня 2016 року. Він має 3 під’їзди, 6 поверхів, загалом 53 квартири, всі двокімнатні, із середньою площею – 67 кв м. Є також 7-й поверх, який призначений для соціальних потреб. Будівництво відбувалось повністю коштом міста.

Згідно з тендерними пропозиціями, будівництво коштувало 24 млн грн, ще майже 3 млн грн – інженерні мережі, які підключили до існуючих.

"Львів показує приклад у плані допомоги учасникам АТО реальними грошима і реальним житлом. Це все заслуга громади міста Львова. Жодне місто в Україні не робить більшого. Думаю, що такою формулою, якою послуговуємося у Львові, мали б послуговуватися й інші міста України, і така форма мала б бути затверджена Кабінетом Міністрів", – вважає міський голова Львова Андрій Садовий.

Повний список осіб, які отримали квартири у будинку на вулиці Під Голоском, 22 опубліковані на сайті Львівської міської ради.