Розсилка повідомлень збігається у часі із поширенням провокаційних закликів до перекриття доріг або встановлення блокпостів, пише Zaxid.net.

До теми: "Моя хата скраю": чому українці, які виступають проти евакуації людей з Уханя, – неправі

Цікаво, що номер, на який просять подзвонити, це той самий номер, який ще тиждень тому використовував одіозний політик Геннадій Балашов – лідер партії "5.10".

Нині невідомо мету цього "голосування" – це заради жарту чи для посилення паніки. Текст у всіх повідомленнях однаковий: "Привіт! Наберіть цей номер гарячої лінії: 0800500422, там зафіксують голос, що ми проти і не готові приймати в себе людей з Китаю на карантин! Розішли всім своїм знайомим, поки не пізно".


Повідомлення з фейковим голосуванням проти евакуації з Уханя / Zaxid.net


Такий самий номер використовувався в каналі Telegram Геннадія Балашова / Zaxid.net

Переважно ці прохання приходять у приватні повідомлення, втім їх можна зустріти й на популярних львівських чи тернопільських спільнотах у Facebook.

Як пише Zaxid.net, при спробі зателефонувати вмикається автовідповідач, який промовляє: "Дякую. Ваш голос зараховано", а після дзвінка сума коштів на мобільному рахунку не змінюється.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.