Ветеран втратив ногу, коли підірвався на протипіхотній міні 1982 року. Зараз йому майже 60 років і половину життя він провів без втраченої ноги.

Читайте також Ветерана АТО Котенка знайшли застреленим у Житомирі, – ЗМІ

Львів'янин звернувся до фонду соціального захисту, аби скористатись програмою протезування. Однак користувався сучасним протезом він лише 2 місяці. Підприємство "Ортотех-Сервіс", яке виготовляло штучну ногу, зняло її на переобладнання і не повернуло.

28 січня вони мали доробити куксоприймач, щоб я міг ходити на ньому. Вони мало того, що його не зробили, ще зняли стегно, колінний вузол і, по суті, я почав ходити без того,
– розповів ветеран війни в Афганістані Микола Окілко.

Йому довелось знову стати на милиці. У компанії, яка забрала в чоловіка протез, спочатку пообіцяли відповісти 24 каналу, а згодом телефоном відмовили. Тепер на учасника бойових дій очікує ще одна експертиза.

"Ми не можемо сказати, що держава відвернулась від нього і не буде його протезувати. Міністерство звернулося до українського наукового-дослідного інституту протезування щодо оцінки ситуації з куксою і протезуванням Миколи Петровича", – зазначила директорка Фонду соціального захисту інвалідів Львівщини Галина Мисаковець.

Скільки очікувати на це рішення – невідомо. Якщо у тесті не дорахуються балів, ветерану такого протезу вже не носити.

ветеран
Микола Окілко разом із журналістом 24 каналу / Фото 24 канал

Попри ампутацію, чоловік веде активний спосіб життя — відтискає понад 100 кілограмів від грудей та обожнює настільний теніс.

Хто має право на безкоштовне протезування в Україні?

► інваліди;
► діти-інваліди;
► окремі категорії громадян з-поміж ветеранів;
► військовослужбовці, які брали безпосередню участь в АТО;
► особи, які проживали у зоні бойових дій.