У їдальні військового навчального центру у Старичах працюють лише жінки. Втім за процесом стежить технолог. Щодня тут 14 кухарок чаклують над плитами аби українські військові були ситими.

Меню щоп'ятниці складають самі військові та цивільна фірма, яка харчує солдат.

Пані Оля, яка годує вояків ось уже 30 років, розповідає, що за весь час роботи зміни до харчування внесли лише в березні цього року.

Українські захисники щодня їдять тепер сало і менше хліба. Молоді юнаки порціями задоволені, але говорять, що хотілось би до меню додати фруктів та молочних продуктів.

У Міноборони обіцяють, що харчувати солдат будуть ще краще – за стандартами НАТО.

Собіварість харчування вояка у день становить 57 гривень. Волонтери при Мініоборони переконані – за ці кошти можна меню зробити різноманітним. І дати можливість військовим самим обирати – чи на обід вони будуть їсти м'ясо, чи фруктовий салат.

Експеримент стартує вже 1 серпня. По-новому харчуватимуться військові у Львові та Одесі. Для цього їм видадуть електронні картки, а також модернізують кухні.

Як відомо, в ході цього експеременту Міноборони впровадить нову систему продовольчого забезпечення військових. Експеримент передбачає також можливість замовлення військовими частинами продуктів по електронному каталогу, відштовхуючись від доступного меню.