Випадки шахрайства

Розпал робочого дня. На телефон Юлі приходять два смс-повідомлення, що з її рахунку зняли гроші. Це — дві успішні трансакції, звідки було списані кошти і дві — в рублях. На українські гроші — це 800 гривень. Привласнив їх собі російський сайт.

Картку миттєво заблокували, але трансакції не скасували. Мало того, нахаби пробували ще кілька разів зняти гроші. А от яким чином — для дівчини це загадка. Правоохоронці переконують, що знайти шахраїв нелегко. А ось для кібер-міліції все просто. Кажуть — схема шахрайства давно відома, а за годину такий сайт зникає.

У випадку Юлі на нього досі можна зайти. Але впіймати злочинця — марна справа. І саме тому у банках просять при розрахунку карткою в інтернеті дотримуватися правил безпеки. Після блокування картки варто написати заяву у міліцію.

Фішінг — від англійського слова "риболовля". У 2014 році на вудку до таких "рибалок " упіймалося близько сотні львів'ян, в Україні їх — півтисячі.

Способи шахрайства з картками

Насправді є кілька способів позбавити вас ваших грошей і один із них пов’язаний із уважністю. Якщо ви знімаєте гроші із банкомату — придивіться аби на клавіатурі, чи біля зчитувача картки не було зайвих речей.

Гроші з картки можуть знімати за допомогою скімерів — саме скімер допомагає шахраю отримати дублікат вашої картки. Ще один спосіб "кинути вас на гроші" — подзвонити на ваш мобільний начебто від імені працівника банку і спитати номер картки та CVV-код.

Зазвичай усі клієнтам, які втрапили до лап шахраїв, банки повертають кошти. А от на самих шахраїв, якщо їх упіймає міліція — чекає лише штраф у 850 гривень, або позбавлення волі умовно на 3 роки.