У ОСББ "Роксоляни 57" ще в січні 2017 року роздільний збір сміття запровадили просто у під'їзді. Папір та пет-пляшки збирають на поверхах. У десятиповерхівці три під'їзди. У них голова ОСББ встановив 15 контейнерів. Кожні два-три дні чоловік забирає звідти відходи. Усе складає в комірчині, що у будинку. Макулатуру у коробки, а пляшки по-своєму пресує. Назбиране продає.

За сім місяців вдалося зібрати півтонни макулатури та 80 кілограмів пет-пляшок. Голова правління ОСББ Василь Просак підрахував, що так можна зекономити 40% на вивезенні сміття. За умови, що сортувати будуть усі.

За рік наш будинок планував близько 30 тисяч гривень витрачати на перевізників відходів. Економія може скласти 12 тисяч гривень в цілому по будинку,
– розповів Василь Просак.

За гроші, зароблені на сортуванні, для під’їздів могли б щомісяця купувати led-лампочки. Однак поки що фінанси на це лише збирають. Тим часом мешканці уже звикли до сортування.

Читайте також: Топ-5 міфів про сміття і чому проблема в Україні не вирішується

Утім деякі львів’яни лише сортуванням сміття не обмежуються. Олеся Яремчук живе у центрі міста і щоб рештки овочів і фруктів не потрапляли в загальне сміття, дівчина кидає їх у контейнер для ферментації. Пристрій замовила в інтернеті.

Це просто контейнер для сміття. У результаті ми наповнюємо його такими бактеріями, які допомагають переробляти це сміття і на виході ми отримаємо добриво,
– розповіла Олеся Яремчук.

Уже через 7-10 днів органіку, заферментовану з допомогою мікроорганізмів, можна використовувати як добриво. Виходить компост та рідина для кімнатних рослин та газону біля будинку.