Чи не найпершими в країні День прапора відзначили на козацькому острові Хортиця. Із самого ранку там урочисто майорить синьо-жовтий стяг. Його підняли на висоту 100 метрів над рівнем Дніпра. Серед гостей свята – ветеран Другої світової війни полковник Залужний. В АТО чоловік втратив внука. Проте він вірить, що його втрата не буде марною і Україна обов'язково переможе.

Читайте також: День прапора відзначили у гарячих точках АТО: з'явилось відео

У Львові святкування Дня прапора урочисто розпочала маленька переселенка з Луганська та донька Героя України Ангеліна Гуртяк. Дівчинка підняла державний стяг біля будівлі обласної адміністрації. Окрім цього, військові пронесли вулицями Львова бойові символи свободи – синьо-жовті стяги, які побували в найгарячіших точках Сходу.

Це прапори 2014 року. Коли звідси фактично пішли напівголі, напівозброєні, абсолютно не готові до ведення бою хлопці. Але вони виконали наказ і стали на захист української держави. Прапори мають на собі пам'ять тих хлопців, які померли, пам'ять хлопців, які отримали поранення, пам'ять тих, хто до сьогодні знаходяться на Сході України,
– розповів керівник Регіонального медіа-центру Міноборони України Олександр Поронюк.

Одесити сьогодні святкували День прапора на Потьомкінських сходах. Там традиційно розвернули величезний прапор України. Довжина полотна – 26 метрів.

"Довжина прапору складатиме 26 метрів, тому що завтра ми святкуватимемо 26-річчя незалежності України. З кожним роком прапор стає на один метр довше, як і наша історія", – зазначила організатор акції Наталія Мажарова.

Читайте також: День Незалежності України: Посольство США записало музичне вітання

Ще один рекордно великий прапор створили у Дніпрі. Там місцеві майстри розмалювали найбільший "петриківський" прапор України. Довжина стягу 23 метри. Його планують подавати до Книги рекордів Гіннеса, оскільки таких прапорів немає ніде у світі.

Святкували День прапора навіть в окупованому Криму. У Севастополі влаштували патріотичний флешмоб, учасники якого безстрашно зібрались у центрі міста в жовто-блакитному одязі. У такий спосіб вони хотіли показати, що на півострові є справжні патріоти України і що від Криму відмовлятися зарано.