Поділитися адреналіном і під рев мотора понад 200 байкерів зібралися в Ужгороді на 9-й мотофестиваль Gold Wing Ukraine. Вершники на залізних "конях" приїхали не тільки з усієї України, а й з-за кордону.

Читайте також: У Києві на фестивалі представили близько 1000 легендарних та унікальних ретроавтомобілів: фото

Treffen у перекладі з німецької означає "зустріч". Іноземців сюди приїжджає чимало. У цьому році на український Treffen приїхали байкери з майже 30 країн Європи.

На мотоциклі GoldWing я їжджу з 2004 року. Цьогоріч – мій 15-й сезон. Я був на кожному українському Треффені. Люблю Україну, її атмосферу, людей, тому приїжджаю щоразу
– розповів байкер Павел з Польщі.

Організатори підготували для учасників насичену розважальну програму. Так, на другий день фестивалю байкери вирушили на екскурсію в одну з найдавніших українських фортець – Мукачівський замок "Паланок". Там же відвідали історичний музей та експозицію АТО.

За словами президента клубу Gold Wing Ukraine Валентин Мазуренко, увесь цей час, а це вже 13 років, клуб працював на імідж нашої країни. На цьому ж Треффені ми маємо рекордну кількість байків та учасників з інших країн. Не називаючи цифр – учасників дуже багато, для українців це особливо приємно.

Український Treffen проводили в рамках Європейської Федерації, тому це, напевно, єдиний клуб, єдині мототуристи, які є в Україні, до кого приїжджає така величезна кількість іноземців.

Серед учасників
Серед учасників зльоту дуже багато іноземців

Понад 95 відсотків мотоциклістів тут – іноземці, котрим хотіли показати нашу країну, культуру, якою дуже пишаємося.Організатори впевнені, що Gold Wing Treffen – ще й сімейне свято.

На цих зльотах ми демонструємо нашу націю, нашу країну. Ми дуже раді приїхати в Україну. Коли їздиш на мотоциклі, то бачиш багато речей. Та найголовніше – ти відчуваєш свободу,
– сказали Лайф і Уля з Данії.

Ближче до вечора делегації байкерів почали збиратися в колону, щоб потішити жителів Ужгорода найефектнішою частиною фестивалю – парадом вогнів. Після приїзду колони центр Ужгорода перетворився на плеяду вогнів. Подивитися на шкіряні куртки та байки прийшли багато жителів міста. Усі охочі змогли сфотографуватися біля мотоциклів і познайомитися з іноземцями.

Ми вже багато років спостерігаємо такі прекрасні паради, вони нам дуже подобаються, ми ділимося з друзями трансляцією у Facebook-Live, щоб вони теж могли подивитися на таку красу. Люди приїхали до нас із 27 країн Європи. Нам це надзвичайно приємно,
– заявила жителька Ужгорода Злата.

Ще один мотовиїзд – парад націй – вирішили провести в останній, третій день фестивалю. З гордо піднятими прапорами байкери довго їздили містом.

За кермом екіпажів можна було зустріти різних власників, які довели, що вік і стереотипи – не перешкода екстремальному водінню

У нас є прапори Австрії, мій син узяв їх, він наймолодший мотоцикліст на цьому Треффені. Українські Treffen – чудові, люди дуже хороші, а країна – прекрасна,
– розповіли мотоциклісти Майк і Матіас з Австрії.

Любителі швидкої їзди приїхали в центр міста і почали ставати в ряд біля пам'ятника Шевченку. Представники Австрії, Данії, Швеції, Німеччини, Туреччини та інших держав виїжджали на мотоциклі під гімн своєї країни.

Повернувшись на базу, учасники вивели 7 байків, щоб обрати найкращий на цьому фестивалі. Судді перевіряли, наскільки добре затюнінговано мотоцикл: потужність звуку, стереосистеми, наявність лампочок і навіть колір.

"Це мій український 9-й зліт, я на всіх був. Цей Treffen – дуже душевний, сімейний. Ми почуваємося як вдома. Цьогоріч, 26 серпня, минуло 50 років, як я їжджу на мотоциклі. Цей байк намотав вже приблизно 90 тисяч кілометрів. Тут я відчуваю себе як українець. Отримав звання почесного учасника клубу GoldWing-Україна, і для мене це дуже важливо. У Європі я вже реєструюся як член українського клубу. Прапор України завжди на моєму мотоциклі. Дуже класний нині Treffen. Вчора була парад вогнів, сьогодні – парад націй, програма цього зльоту унікальна, більше ніде немає такого", – поділився Анжей Півек.

Читайте також: Такого ще не робив ніхто: харків'яни створили чудо-мотоцикл для незвичайного чемпіонату

Фінал фестивалю – церемонія нагородження учасників у різних номінаціях. Найстарішим байкером фестивалю став мотоцикліст із Польщі, а наймолодшим – австрієць. Призи вручали й тим, хто проїхав найбільшу дистанцію – це учасники зі Швеції та Португалії. Перше місце за найкращий мотоцикл завоював португалець Леонель Коста.

Два роки тому я приїжджав в Україну і теж отримував перше місце. Тут хороша музична система. Цьому байку 6 років, він дуже класний. Наступного року обов'язково ще приїду,
– зазначив Леонель Коста.

Наступний ювілейний 10-й мотозліт прийматиме Львів.

Як пройшов мотофестиваль Gold Wing Ukraine: дивіться у відео:


Автор: Марта Знак; Джерело: Uatv