За яких умов локдаун у Львові продовжать

Карантинні обмеження у Львові ввели з 19 до 29 березня. Андрій Садовий очікує, що локдаун стабілізує ситуацію з коронавірусом у місті, як це сталося в Чернівцях та Івано-Франківську.

До слова Вкотре понад тисячу інфікованих на Львівщині: актуальна ковідна статистика

"Ми віримо, що 10 днів буде достатньо. Але якщо динаміка не зміниться, то цей карантин може бути продовжений ще на один тиждень", – сказав мер Львова.

Вірус набагато агресивніший і поширюється набагато швидше, тому карантин єдина можливість його зупинити,
– пояснив він.

"Ми маємо 500 – 600 позитивних ПЛР-тестів на день. Ми зауважили цікаву динаміку, якщо раніше лише 2% людей серед тих, що мали позитивні ПЛР, потребували госпіталізації, то сьогодні ми бачимо зовсім іншу тенденцію – вже 10% з позитивним ПЛР потребують госпіталізації", – зазначив Андрій Садовий.

На скільки збільшилась кількість ліжок для хворих

Мер пояснив, що місто має в резерві 1 300 ліжок. Станом на 19 березня в комунальні лікарні госпіталізували 702 мешканців.

"Однак розуміємо про необхідність додаткових ліжок, тому вирішили збільшити їхню кількість ще на 700 штук. Хворі, які поступають мають складний перебіг захворювання, тому є необхідність у збільшенні ще реанімаційних ліжок", – наголосив Садовий.

Андрій Садовий про ситуацію з коронавірусом у Львові: дивіться відео

Що заборонили на Львівщині під час локдауну

  • Роботу кафе та ресторанів, вони можуть працювати на винос і з доставкою. Однак заборона не поширюється на ресторани в аеропортах.
  • Роботу ТРЦ, розважальних закладів, непродовольчих ринків.
  • Робота спортзалів, фітнес-центрів, басейнів (окрім спортсменів національних збірних команд України та їхніх тренерів).
  • Робота ресторанів у готелях із 23: 00 до 6:00 наступної доби. Однак доставка у номер буде можливою.
  • Проведення всіх масових заходів, окрім офіційних спортивних заходів, які включено до Єдиного календарного плану фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів України. Дозволили й матчі командних ігрових видів спорту професійних спортивних, але без глядачів.