Наталя Кузнєцова з сім’єю переїхала до Львова із Донецька три роки тому. За цей час жінка змінила не одну роботу у сфері менеджменту та маркетингу. Проте Наталя завжди любила тварин і фото, тому вирішила поєднати це у новій справі, відкривши власну фотостудію для тварин. А переселенка з Криму Олена Немировська відкрила клуб флай-йоги.

Започаткувати власний бізнес жінки змогли завдяки МЗС Литви, яке допомагає реалізуватись переселенкам. В рамках проекту Наталя та Олена отримали грант по тисячі євро.

До нас звернулися понад 20 жінок, але до публічного захисту ми допустили 8 учасниць. Хтось не надав повного пакета документів, в когось виникли якісь інші обставини, чи вони переїхали в іншу область,
– зазначила виконавчий директор ГО "Центр просвітництва та розвитку людини" Наталія Проць.

У львівському Центрі зайнятості за три роки зареєстрували понад 2 тисячі переселенців, з яких 43 започаткували власну справу.

Читайте також: На скільки в Україні стало менше переселенців: статистика

"Хто в сфері торгівлі, хто у виробництві, наданні послуг різноманітних, пекарні, кондитерські та перукарські послуги, санітарно-технічні послуги. Тобто бізнеси були різноманітні", – повідомила в.о. директора Львівського обласного центру зайнятості Оксана Іванчук.

У серпні ж громадська організація "Центр просвітництва та розвитку людини" розпочне новий проект для переселенців, який передбачає фінансову підтримку та навчальний візит до Естонії.