Про факт такого опитування 23 квітня повідомили користувачі соцмереж. В СБУ повідомили, що служба перевіряє поширення опитування провокаційного характеру, у якому мовиться про "перспективи регіону" на кшталт "окремої незалежної держави" чи "приєднання до іншої держави".

Читайте також: Росіянам вже не подобається анексія Криму: результати опитування

В опитуванні було запитання – якою ви бачите долю Галичини?

Варіанти відповіді:

  • у складі унітарної України в рамках чинної Конституції;
  • у складі унітарної децентралізованої України, де області та місцеве самоврядування отримують широкі повноваження та велику бюджетну самостійність;
  • Галичина повинна стати суб’єктом федерації у складі федеративної України;
  • Галичина повинна стати окремою незалежною державою, що включає Львівську, Івано-Франківську та Тернопільську області;
  • Галичина повинна приєднатися до Польщі.

опитування КМІС Галичина сепаратизм СБУ
Опитування КМІС на Галичині

У проведенні такого опитування СБУ вбачає окремі ознаки складу злочину, а саме публічних закликів чи розповсюдження матеріалів із закликами до посягання на територіальну цілісність і недоторканість України.

В СБУ закликали жителів Львівщини "не піддаватись на провокації та не сприяти публічному поширенню вказаного "опитування", який є очевидним елементом ворожої пропаганди".

Читайте також: Як ставляться в Україні до Росії та у Росії до України: деякі результати соцопитування дивують

Що кажуть у КМІС?

У Київському міжнародному інституті соціології прокоментували це опитування на Галичині. Там пояснили, що провели опитування не для того, щоб поширювати, а навпаки, щоб виявити прояви сепаратизму серед жителів Львівської, Івано-Франківської та Тернопільської областей.

Виявлення реальної ситуації може допомогти боротися з цим явищем (якщо воно існує). Аналогічне наше дослідження у квітні 2014, за оцінками деяких експертів, сприяло провалу проекту "Новоросії",
– написав у Facebook гендиректор КМІС Володимир Паніотто.

У КМІС наголосили, що українські соціологи регулярно проводять заміри рівня підтримки сепаратизму чи автономії окремих регіонів країни. "Це не заклики і не пропозиція, а запитання. Яким чином ми можемо дізнатися про розповсюдженість сепаратистських настроїв, якщо не будемо ставити таких запитань?" – зазначив Паніотто.