Принаймні, так стверджувало слідство, коли просило суд дозволити провести обшук у львівському приватному підприємстві "Торговий дім "Галпідшипник", яке торгує такою продукцією на українському ринку.

Підшипники потрібні для військової техніки – наприклад, БТРів. За версією слідства, продукцію "Галпідшипника" в "ДНР" реалізовувала колишня філія підприємства. Нині вона зареєстрована згідно з законами "ДНР" – вже як приватне підприємство "Торговий дім "Галподшипник МТС".

Але керує ним екс-директор донецького представництва львів’ян – Ігор Журавель. Під час обшуку у львівському офісі "Галпідшипника" СБУшники знайшли багато цікавого. Наприклад, накладні на відвантаження товарно-матеріальних цінностей. Відправник – ПП ТД "Галподшипник МТС" та банківські реквізити тієї ж фірми з "ДНР".

Суд наклав арешт на ці речі, бо факт їх знаходження у Львові можна пояснити хіба що причетністю львівської фірми до бізнесу у "ДНР". У "Галпідшипнику" кажуть, що все це – неправда.

Натомість товари львівського "Галпідшипника" можна спокійно придбати в окупованому Донецьку. Інформація є на сайті у відкритому доступі.

Звідки в Донецьку продукція львівського підприємства і хто її продає – тіньове представництво "Галпідшипника", що працює за законами сепаратистів, чи окрема структура, що присмокталася до відомої назви – дивіться у розслідуванні "Слідство.Інфо".

Дивіться також: Добре й під час війни: які дорогі машини з'являються у військового прокурора